wpis w: Aktualności | 0

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

• Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. Dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.
  • Dobiega połowa listopada, nie pamiętajmy o modlitwach za naszych bliskich zmarłych. Najlepszy dar, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Ten dar modlitwy jest naszym obowiązkiem w trosce o zbawienie dla naszych bliskich zmarłych.
  • 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych podczas Mszy Świętej o godz. 1700. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

******************************************

I n t e n c j e    m s z a l n e

Poniedziałek 13. 11. ‘17wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich

Msza święta godz. 1700 + Sławomira Przystup  (gr.5)

Wtorek 14. 11. ‘17dzień powszedni

Msza święta godz. 1630 + Stanisława Drewnowskiego (4/10)

Msza święta godz. 1700 + Sławomira Przystup  (gr.6)

Środa 15. 11. ‘17 dzień powszedni

Msza święta godz. 1700   + Sławomira Przystup  (gr.7)

Czwartek 16. 11. ’17 dzień powszedni (Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej)

Msza święta godz. 1700 + Sławomira Przystup  (gr.8)

Piątek 17. 11. ’17 wsp. św. Elżbiety Węgierskiej

Msza święta godz. 1630  + Sławomira Przystup  (gr.9)

Sobota 18.  11. ’17 wsp. bł. Karoliny Kózkówny, Dz. M.,

Msza święta godz. 1700  + Sławomira Przystup  (gr.10)

NIEDZIELA  19. 11. ’17 – XXXIII Niedziela Zwykła

Msza święta godz.   830 + Waldemara Obrębskiego – 10 r. śm.

Msza święta godz. 1030 (Konopki) + Sebastiana Dunajewskiego – 5 r. śm.

Msza święta godz. 1200   za parafian szczególnie Sławomira Przystup  (gr.11)

******************************************

Zostaw Komentarz