Intencje  mszalne

Poniedziałek 28. 05. ‘18dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Jadwigę Zawadzką 2/4 pp

Wtorek 29. 05. ‘18wsp., św. Urszuli Leduchowskiej, Dz.

Msza święta godz. 1800 + rodziców Stanisława i Marię i Leona Kumińskich, rodziców Barszczów

Środa 30. 05. ‘18 dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Franciszkę i Stanisława Szóstek

Czwartek 31. 05. ’18 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Msza święta godz. 900  + Halinę, Stanisława i Jerzego Wierzbickich

Msza święta godz. 1100  za parafian

Piątek 01. 06. ’18 wsp. św. Justyna, M.

Msza święta godz. 1800 O Boże błog. i potrzebne łaski, wszelkie dary Ducha św. dla ks. Proboszcza par. Stupsk int. KŻR

Sobota 02.  06. ’18 – dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Józefa Stando – 3 r. śm., Waldemara Stando – 13 r. śm., Rozalię i Józefa Stando                                                  oraz dziadków Babiszów

NIEDZIELA  03. 06. ’18 – DZIEWIĄTA Niedziela Zwykła

Msza święta godz.  830 + Stanisława Wilocha, rodziców Wilochów i Wojtkowskich

Msza święta godz. 1030 (Konopki) int. KŻR – Konopki

Msza święta godz. 1200   Msza św. Jubileuszowa Księdza Rektora WSD w Płocku, Kan. Marka Jarosza

Ogłoszenia

• Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
  • Zbiórka wszystkich ministrantów we wtorek o godzinie 1700.
  • W środę o godzinie 1700 wspólna modlitwa różańcowa w naszej świątyni, zapraszam do jak najliczniejszego udziału.
  • W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 900 i 1100. Po Mszy Świętej o godz. 1100 wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Trasa procesji Bożego Ciała jest następująca: Mickiewicza, Sienkiewicza, Kościuszki, Prusa i w Mickiewicza do kościoła. Bardzo proszę o zaangażowanie w procesję dzieci, młodzież i dorosłych. Szczególnie dzieci komunijne. Proszę także o kwiaty do sypania przed najświętszym sakramentem.
  • W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
  • Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 1730, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz. 1730.
  • W piątek na nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 1730, zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka. Wystawienie Najświętszego Sakramantu od godziny 1630.
  • Za tydzień pierwsza Niedziela miesiąca, po sumie wystawienie Najswiętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna.
  • Dziękuję Panom Leszkowi Sęderskiemu za użyczenie podnośnika i Stanisławowi Kulczykowi za założenie rynny na wieży kościoła.
  • Dziękuję za ofiarę na kościół, którą złożył Pan Wiesław Kurzynka.
  • Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.