I n t e n c j e    m s z a l n e

Poniedziałek 15. 07. ‘19wsp. św. Bonawentury, Bpa i DK

Msza święta godz. 1800 + Irenę i Jarosława Paczkowskich, Ryszarda i Zenobię Paczkowskich

Wtorek 16. 07. ‘19 – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Msza święta godz. 1800 + Krystynę Pałka 5/10  pp

Środa 17. 07. ‘19dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Tadeusza Kurzynka 11/12  pp

Czwartek 18. 07. ’19 – dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Apolonię Paszkowską  6/8  pp

Piątek 19. 07. ’19 dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Mariusza Malinowskiego 6/15  pp

Sobota 20. 07. ’19 – dzień powszedni

Msza święta godz. 1800  + w 20 r. śm. Filomenę Grabowską, ojca Henryka  i braci Jana, Stanisława

i Józefa oraz bratową Teresę

NIEDZIELA  21. 07. ’19  – XVI NIEDZIELA  ZWYKŁA

Msza święta godz.  830  + Feliksa + 26 r. śm. i Stanisawę Grzelak

Msza święta godz. 1030  (Konopki)+ Lucjana Ostrowskiego – 19 r. śm.,

Msza święta godz. 1200  w int. Parafian

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

Relikwie św. Jana Pawła II I Stopnia w STUPSKU

Szkoła Podstawowa w Morawach nosi imię Kard. Stefana Wyszyńskiego

• Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
  • Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, proszę o kontakt z parafią farną w Mławie.
  • W środę o godzinie 1715 zapraszam do współnego odmawiania różańca pod przewodnictwem KŻR ze Stupska.
  • Odpust ku czci św. Krzysztofa w kaplicy w Konopkach 27 lipca. Msza święta o godzinie 1400.
  • Z 2 na 3 sierpnia jak co roku będą w naszej parafii nocować pielgrzymni zdążający na Jasną Górę, proszę o ugoszczenie pielgrzymów przez otworzenie swoich domów i przenocowanie oraz nakarmienie naszych gości.
  • W ramach przygotowań do głównego odpustu w naszej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny proponuję w dniach od 5 do 14 sierpnia „ Szafetę Różańcową”. Jest 216 godzin. Sztafeta działa na zasadzie jeden kończy, drugi zaczyna. Każdy uczestnik zobowiązuję się jeden raz, jedną godzinę, w ciągu 9 dni trwać na modlitwie różańcowej, odmawiając dowolne tajemnice. Każdy sam określa swój dzień i godzinę, a zgłoszenie rejestruje w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zgłoszenia będziemy przyjmować od najbliższej niedzieli.
  • Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.
  • Na czas wypoczynku polecam dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia Gość niedzielny, Dobre Nowiny.