I n t e n c j e    m s z a l n e

Poniedziałek 17. 09. ‘18dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Henryka Lewandowskiego – 6 r. śm.

Wtorek 18. 09. ‘18 – UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA KOSTKI – PATRONA DIECEZJI PŁOCKIEJ

Msza święta godz. 1700 O Boże błogosławieństwo

Msza święta godz. 1800 Kazimierza Krasińskiego ost. pp

Środa 19. 09. ‘18 dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Teresę Ogrodowczyk  4/10 pp

Czwartek 20. 09. ’18 wsp. św. Andrzeja Kim Taegon, P. i Towarzyszy M.

Msza święta godz. 1800 + Anielę Michalską  8/8 pp

Piątek 21. 09. ’18 święto św. Mateusza, Ap.i Ew.

Msza święta godz. 1800 + Janinę i Aleksandra Mroczkowskich; Mariannę i Józefa Mroczkowskich

Sobota 22.  09. ’18 – dzień powszedni – miesięczne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

Msza święta godz. 1700 – ślub Martyna i Cyryl

Msza święta godz. 1800 + Ewę i Kazimierza Mizerskich, Edwarda i Halinę Nec

NIEDZIELA  23. 09. ’18 – Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

Msza święta godz.  830  + Roberta Frankowskiego, r-ców Długińskich i Frankowskich

Msza święta godz. 1030 (Konopki) + Jana Salamon

Msza święta godz. 1200  (dziękując za wszystkie łaski w 55 r. ślubu z prośbą o dalsze błogosławieństwo i potrzebne                                                   łaski dla Jadwigi i Józefa Kostrzewskich

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

• Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.
  • W dalszym ciągu zachęcam do trwania w postanowieniu trzeźwości, jak zachęcają księża biskupi z racji na 100- lecie odzyskania niepodległości do abstynencji do 11 listopada, podejmijmy ten akt w intencji naszej Ojczyzny i tych, którzy borykają się z problemami różnych uwikłań w nałogi. Można ten akt abstynencji wpisać do parafialnej księgi Trzeźwości.
  • Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
  • We wtorek zapraszam sposób szczególny zaproszam młodzież i dzieci do wspólnej modlitwy w dniu ich patrona, św. Stanisława Kostki, pierwszoklasistów zapraszam z przyborami szkolnymi do pobłogosławienia na Mszy Świętej o godz. 1700.
  • Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
  • Jak zawsze w środę o godzinie 1715 wspólna modlitwa różańcowa w naszej świątyni i nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zapraszam do jak najliczniejszego udziału.
  • W sobotę miesięczne Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy św.
  • W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci na Mszę św. o godzinie 1200.
  • Zapraszamy na próby scholi chętne dzieci w każdą sobotę o godzinie 1600; chętnych chłopców , którzy chcieliby zostać ministrantami we wtorek o godzinie 1630.
  • Bóg zapłać za ofiary na ogrodzenie cmentarza, w tym tygodniu złożyli: Jadwiga i Wiesław Wroniszewscy, Barbara Ciuchcińska; z okazji peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej mieszkańcy ulicy Sienkiewicza od państwa Milczarek do p. Kąckich – 680; Marta Olszewska z ul. Sienkiewicza; Bóg zapłać.
  • Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.