I n t e n c j e    m s z a l n e

Poniedziałek – 22. 04. ’24 – dzień powszedni od 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu Modlitwy do B. M

Msza święta godz. 1730 + Kazimierza Niedzielskiego pp. 2/16

Msza święta godz. 1800 + Jana Tartas  pp. 3/10

Wtorek – 23. 04. ’24 – Liturgiczna Uroczystość ku czci św. Wojciecha

Msza święta godz. 1730 + Józefa Wawrzyńczak pp. 2/16

Msza święta godz. 1800 + Zofię Lorek pp. 3/8

Środa – 24. 04. ’24 dzień powszedni

Msza święta godz. 1730 + Radosława Wiloch

Msza święta godz. 1800 + Mateusza Grudzień – z ok. urodzin

Czwartek – 25. 04. ’24 – Święto św. Marka, Ew.

Msza święta godz. 1800 + Mariana Wieczorek pp. 1/13

Piątek – 26. 04. ’24 – dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Andrzeja Kurczyńskiego pp. 4/11

Sobota – 27. 04. ’24 DZIEŃ ODPUSTU KU CZCI ŚW. WOJCIECHA

Msza święta godz. 1000 + Małgorzatę Gapińską pp. 7/11

Msza święta godz. 1200 w int. Parafian

Msza święta godz. 1800 + Wacława i Zygmunta Pietrzak

NIEDZIELA  28. 04. ’24  – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Msza święta godz.   830  + Jana Rudzińskiego – dar imieninowy

Msza święta godz. 1030 (Konopki) + Marka i Eugeniusza Ostrowskich oraz Waldemara Klonowskiego

Msza święta godz. 1200  w int. Parafian

• Ogłoszenia

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

Relikwie św. Jana Pawła II I Stopnia w STUPSKU

Szkoła Podstawowa w Morawach nosi imię Kard. Stefana Wyszyńskiego

• W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. W tym tygodniu przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.
  • We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski i naszej Parafii, Odpust ku czci św. w naszej Parafii obchodzimy w najbliższą sobotę 27 kwietnia 2024 roku. Msze św. w godzinach: 1000, 1200 – suma z procesją, zapraszam asystę procesyjną, oraz o godzinie 1800. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Parafii i ojczyzny.
  • W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  • Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych podróży.
  • Przypominam, że w każdy czwartek od godziny 1700 w naszym kościele jest Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Instrukcja Biskupa Płockiego o przygotowaniu i sprawowaniu sakramentu małżeństwa

artykuł – Fronda.