I n t e n c j e    m s z a l n e

Poniedziałek 16. 09. ‘19wsp. św. Korneliusza, P. i Cypriana, Bpa, M.

Msza święta godz. 1800 + Mariusza Malinowskiego 7/15

Wtorek 17. 09. ‘19 – dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Henryka Lewandowskiego

Środa 18. 09. ‘19 Uroczystość św. Stanisława Kostki, Z- Głównego Patrona

Msza święta godz. 1630  w int. dzieci i młodzieży

Msza święta godz. 1800  o zdrowie dla Ireny Lubańskiej

Czwartek 19. 09. ’19 – dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Janinę Sowa 1/9

Piątek 20. 09. ’19 wsp. św. Andrzeja Kim Taegon, P, i Towarzyszy, M.

Msza święta godz. 1800 + Mariannę Rutkowską 1/8

Sobota 21. 09. ’19 Święto św. Mateusza, Ap. Ew.

Msza święta godz. 1800 + Zdzisława Ziendara – 9 r. śm.

NIEDZIELA  22. 09. ’19  – XXV NIEDZIELA  ZWYKŁA

Msza święta godz.  830  + Jadwigę i Czesława Małachowskich

Msza święta godz. 1030 (Konopki) + Halinę i Stanisława Kaca

Msza święta godz. 1200   za parafia

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

Relikwie św. Jana Pawła II I Stopnia w STUPSKU

Szkoła Podstawowa w Morawach nosi imię Kard. Stefana Wyszyńskiego

• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  • Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
  • Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszam w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 1630. Poświęcenie pszyborów szkolnych. Po Mszy świętej krótkie spotkanie z uczniami klasy VII i VIII, a także tymi, którzy ukończyli w ubiegłym roku szkolnym klasę VIII.
  • W środę o godzinie 1730 zapraszam do współnego odmawiania różańca pod przewodnictwem KŻR ze Stupska.
  • W trosce o dobro naszej Ojczyzny, przed wyborami parlamentarnymi istnieje możliwość włączenia się w ogólnopolski modlitewny szturm do nieba i podjęcie postu i modlitwy w wybranym przez siebie dniu:
  • W dniach 8.09 – 13.10 – podjęcie jednego dnia w tygodniu postu o chlebie i wodzie, modlitwy i uczestnictwo w tym dniu w Eucharystii oraz ofiarowanie Komunii św. w intencji Ojczyzny, o mądrość i światło Ducha Świętego dla Polaków, aby roztropnie głosując powierzyli losy naszej Ojczyzny osobom szanującym wartości chrześcijańskie i żyjącym według przykazań Bożych.
  • Krucjata modlitewna w dniach 8.09 – 13.10 – Nowenna Pompejańska odmawiana w domu.
  • W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci na Mszę świętą o godzinie 1200 ze szczególnym ich udziałem.
  • Na progu nowego roku szkolnego polecam lekturę prasy katolickiej:, Gośćia Niedzielnego, Dobrych Nowin. Dla najmłodszych można nabyć nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
  • Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
  • W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Gabriel Badyda.  Wieczny odpoczynek…