I n t e n c j e    m s z a l n e

Poniedziałek 20. 05. ‘19dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Sławomira Święconek ost pp

Wtorek 21. 05. ‘19 – dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Jerzego Szczepankowskiego 3/9 pp

Środa 22. 05. ‘19dzień powszedni – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

Msza święta godz. 1800 + Tadeusza Różyckiego  4/12 pp

Czwartek 23. 05. ’19  – dzień powszedni – Nowenna ku Czci św. Wojciecha

Msza święta godz. 1800 + Dariusza Ćwiklińskiego 2/12 pp

Piątek 24. 05. ’19 wsp. Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

Msza święta godz. 1800 + Jadwigę i Franciszka Kaszubowskich

Sobota 25. 05. ’19 – dzień powszedni

Msza święta godz. 1800 + Stanisława i Franciszkę Szóstek

NIEDZIELA  26. 05. ’19 –SZÓSTA NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Msza święta godz.  830  + Genowefę i Kazimierza Fijałkowskich w rocz. śm. i dziadków Szóstków

Msza święta godz. 1000  W  int. dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej

Msza święta godz. 1200  (Konopki)+ Barbarę Rejniak z ok. dnia Matki

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

Szkoła Podstawowa w Morawach nosi imię Kard. Stefana Wyszyńskiego

• Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
  • Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 1730.
  • W tym tygodniu będziemy przeżywać Biały tydzień – po Odnowieniu Przyrzeczeń Chrztu Świętego, zapraszam dzieci i rodziców oraz najbliższych na 1730 – nabożeństwo majowe, następnie Mszę świętą.
  • W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
  • W najbliższą sobotę o godzinie 1100 – ksiądz Infułat udzieli Sakramentu Bierzmowania.
  • W przyszłą Niedzielę w naszej parafii 11 dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą na Mszy świętej o godzinie 1000.
  • Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
  • Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecam: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego i „Dobre Nowiny”.